c_zero.jpg

Citroën C-Zero

100% elektrický

Nulové emise CO2 při jízdě

Zapomeňte na čerpací stanice! Citroën C-ZERO pohání elektrický motor poskytující výkon 49kW (nebo 67k CEE), který je napájený z lithium-iontové baterie o kapacitě 16kWh. Tato baterie dodává energii nutnou k fungování motoru, klimatizace i topení. BAterie se nabije během 6 hodin pomocé kabelu připojeného k běžné domácí zásuvce o napětí 230V (16A). V případě zvláštní vnější svorky, která dodává jednofázový proud 125A, se čas nabití snižuje na 30 minut (nabití na 80%). Pro snížení těžiště, maximalizaci bezpečnosti v případě nárazu a zachování protorného interiéru je baterie u vozu Citroën C-ZERO umístěna pod podlahou.

Nový zážitek z jízdy po městě i mimo něj

Pohodlný a komfortní Citroën C-ZERO je vůz určený pro běžné každodenní užití. Palubní deska s digitálními displeji ukazující rychlost, stav nabití baterie a další informace palubního počítače Vás oslní originálním designem. Spotřeba energie nebo stav rekuperace kinetické energie zobrazuje půlkruhový displej uprostřed palubní desky. Ergonomie všech prvků je funkční a intuitivní.

Díky elektrickému motoru Citroën C-Zéro nabízí i při své menší velikosti čtyři prostorná a pohodlná sedadla. Zavazadlový prostor poskytuje 166 litrů.

Řízení Citroenu C-Zero

Citroën C-ZERO s maximální rychlostí 130km/h a dojezdem 150km (dle normy kombinovaného cyklu NEDC) je vůz vhodný pro každodenní cestování. Motor nevydává žádný zvuk, jen se ozve zapípnutí ohlašující, že vůz je připraven k jízdě. Kromě klasického nabíjení přes zásuvku se Citroën C-ZERO dobíjí při zpomalování přeměnou kinetické energie na elektrickou. Displej na palubní desce Vás permanentně informuje o vybíjení a stavu baterie. Pokud bude třeba doplnit energii, v ČR i mimo ni naleznete dostatek dobíjecích stanic pro elektromobily.

Optimální ochrana všech cestujících

Citroën C-ZERO je snadno ovladatelný a bezpečný vůz. Celkem šest airbagů (čelní, boční a hlavové) se stará o bezpečnost pasažérů v případě nárazu.

Elektormobil značky Citroën je vybaven systémem ESP, který detekuje přetáčivé nebo nedotáčivé tendence vozu a případně vrátí vůz do původní dráhy, systémem ABS, který brání zablokování

kol a následnému smyku, a elektronickým brzdovým asistentem EBA, který zvýšuje brzdný výkon.

Plynulé linie C-Zéro

Citroën C-ZERO není pouze elektrický vůz, ale také velmi zdařilé městské vozítko moderního designu. Čelní sklo, světlomety a chladič jsou hlavní partie vozu, které dávají C-ZERU moderní a výrazný styl. Pro vzhled vozu jsou typické plynulé a zaoblené linie, lehce vypouklý oblouk střechy a prosklené plochy.

Připojte se na síť!

Citroën, kromě výborných produktů a technologií poskytuje také bezchybné služby. Nabízíme službu s firemním názvem CITROËN E-Touch, kde můžete využít nouzové volání CITROËN a Asistenční volání CITROËN. Ani Hands-free sada a technologie Bluetooth nesmí v moderním voze jako je C-ZERO chybět.


Technické informace   Ceník


* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.
Jméno a příjmení *

Email *

Telefon *
ZprávaNOVINKY O CITROËNU

AKTUALITY